-->
--> BONCUK KIRTASİYE'YE DESTEKLERİNDEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİZ. --> -->YENİ REKOR 17 ARALIK PAZAR GÜNÜ TEKİL 2119 GİRİŞ OLMUŞTUR. BİZİ TERCİH ETTİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ. --> BULUNAN İŞYERLERİ SAHİPLERİNİN İSTEĞİ ÜZERİNE EKLENMEKTEDİR. BULAMADIĞINIZ İŞYERİ NUMARALARI İÇİN İŞYERİ SAHİPLERİNE TALEPTE BULUNABİLİRSİNİZ -->SİTEMİZ DÜZENLİ ARALIKLARLA GÜNCELLENMEKTEDİR. -->TAKLİTLERİMİZDEN SAKININ :) -->İŞYERİNİZİ EKLEMEK İSTİYORSANIZ YUKARIDAKİ MENÜLERİ KULLANABİLİRSİNİZ.

11 Mayıs 2017 PerşembeMuğla Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların ulaşım hayatını kolaylaştıracak devrim niteliğinde yeni bir akıllı uygulama hizmetini devreye soktu.
Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından kullanıma sunulan uygulamanın adı “Muğla Kentkart”. Bu uygulama ile vatandaşlar MUTTAŞ (Muğla Kent Hizmetleri) ve ÖTTA (Özel Toplu Taşıma Araçları)nın hareket saatleri, araçların güzergâhları ve bulunduğu durağa varış saatlerini GPS vasıtası ile öğrenebilecek. Hazırlanan uygulama kullanıcı deneyimi göz önünde bulundurularak her yaştan insanın rahatlıkla kullanabileceği bir durumda hazırlanmış durumda.
Uygulama ile vatandaşlar bulunduğu yere yakın tüm durakları ekranda görebilecek ve kolayca duraklar hakkında bilgi alabilecek. Uygulamada beklenen otobüsün bulunduğu durağa ne kadar sürede geleceği, otobüsü kaç durak geride olduğu gibi bilgiler de yer alıyor.
Uygulamada ayrıca konum kullanılarak en yakın kentkart yükleme noktaları görülerek bilgi alınabilecek.

Uygulamada;

  1. “muğlakentkart işlemleri” menüsünden; size en yakın Muğla kentkart yükleme noktasını harita üzerinden görerek en kısa şekilde nasıl gideceğinizi görebilir, kent kartınızın üzerindeki alias (seri no) numaranızı yazarak kartınızda kalan bakiyeyi anında öğrenebilirsiniz.
  2. “yolcu bilgilendirme”menüsünden; anlık konumunuz alınarak size en yakın duraklar listelenmektedir. Size en yakın durağı seçerek seçtiğiniz durağa yaklaşmakta olan otobüslerin hat kodu ve güzergâh ismi ile birlikte kaç dakika sonra geleceğini ve kaç durak kaldığını harita üzerinde görebilir, durağa yaklaşmakta olan aracı anlık olarak görebilirsiniz.
  3. “nasıl giderim” menüsünden; Bulunduğunuz konum anlık olarak alınarak harita üzerinden gideceğiniz yeri seçebilir, aynı zamanda gitmek istediğiniz yeri çıkış ve varış noktası menüleri yardımıyla işaretleyerek en kısa şekilde “hangi durak”’tan “hangi araca” bineceğinizi anlık olarak öğrenebilir, kaç dakika sonra hedefinize ulaşacağınızı görebilirsiniz.

Uygulama üzerinden;

  • Rota/Güzergâh arama
  • En yakın durakların harita üzerinde interaktif sunumu
  • Gerçek zamanlı bilgi
  • Otobüslerin nerede olduğunu gerçek zamanlı sunumu
  • Bir sonraki toplu taşıma aracının geliş süresi
  • Favori duraklar – hızlı erişim için sık kullandığınız güzergâh ya da durakları kaydedebilirsiniz.


Uygulamanın Android telefonlar için indirme adresi;
Uygulamanın IOS için indirme adresi;
https://itunes.apple.com/tr/app/mu%C4%9Fla-kentkart/id1220772502?mt=8

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Çok Değerlidir...

👓 TOPLAM GÖRÜNTÜLEME

⭐Haftanın En'leri

📜Son Yorumlar

DESTEKÇİLER

Bumerang - Yazarkafe
View My Stats sayaç